Sydslesvigudvalgets medlemmer

Sydslesvigudvalgets fem medlemmer er udpeget af Folketinget. Læse mere om de enkelte medlemmer ved at klikke på deres navne.

NavnMail
Anni Matthiesen (V)Anni.Matthiesen@remove-this.ft.dk 
Martin Henriksen (DF)martin.henriksen@remove-this.ft.dk
Christian Juhl (EL)

christian.juhl@remove-this.ft.dk

Troels Ravn (S)

troels.ravn@remove-this.ft.dk
Lotte Rod (RV)lotte.rod@remove-this.ft.dk
Karina Lorenzen Dehnhardt (SF)karina.dehnhardt@remove-this.ft.dk
Niels Flemming Hansen (KF)niels.hansen@remove-this.ft.dk